Kančí hruď nadívaná

Z německé kuchyně

 

Rozpočet: 2 kg hrudí z mladého divočáka, syrová játra z divočáka, vařené srdce a jazyk z divočáka, 10 dkg slaniny, 10 dkg másla, 1 cibule koření, 10 dkg hub, sůl, sklenka červeného vína, lžička octa,
20 dkg kořenové zeleniny (celer, mrkev, petržel), 5 bobulek jalovce, 5 zrn pepře, 3 bobkové listy, 4 zrna nového koření, masový vývar, 1 lžíce mouky.

 

Z hrudi selete nebo velmi mladého divočáka vyjmeme žebra. Pak si připravíme tuto nádivku: utřeme syrová játra, drobně posekáme uvařené srdce a jazyk, přidáme k tomu jemně sekanou slaninu, v másle osmaženou krájenou cibulku, popřípadě i trochu na cibulce podušených hub a potřebné koření. Vše dobře promícháme, osolíme, znovu promícháme a pak nádivkou naplníme hruď, zašijeme ji a dáme na pekáč; podlijeme trochu červeným vínem, přidáme trochu octa a sběračku horké vody, krájenou kořenovou zeleninu s cibulí, sůl a trochu koření a jalovce. Za častějšího polévání pečeme v troubě do hněda. Pečenou hruď vyjmeme, necháme zchladnout a pak ji pokrájíme. Šťávu zahustíme moukou a zalijeme masovým vývarem, přecedíme a nalijeme zčásti na zvěřinu a zbytek do omáčníku. Podáváme tak, aby omáčka byla horká a na zvěřině nestydla.

Příloha: brambory a hlávkový salát.